A kamara folyamatosan részt vesz nemzetközi és hazai projektekben, melyeknek elsődleges célja a baranyai gazdaság fejlesztése és a helyi vállalkozások versenyelőnyének növelése, szem előtt tartva a regionális sajátosságokat, kiaknázva a helyi innovációs potenciált. A kamara az elmúlt néhány hónapban több külföldi tanulmányutat szervezett, melyek keretein belül a baranyai kis- és középvállalkozások nemzetközi kapcsolataikat bővíthették, új piacokat, együttműködési lehetőségeket ismerhettek meg.

    

 

A fejlődés nyomában – Üzleti lehetőségek Georgia turisztikai és borászati szektorában

A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara és az EU-Georgia Business Council együttműködésében megvalósuló projekt 8 baranyai turisztikai és élelmiszeripari vállalkozásnak biztosított lehetőséget Georgia gazdasági, turisztikai, üzleti és vállalkozói környezetének megismeréséhez és üzleti kapcsolatok kialakításához.

A tanulmányúton az alábbi cégek, szervezetek, intézmények vettek részt:

https://stage3.pbkik.hu/2022/03/01/egyeb/a-fejlodes-nyomaban-uzleti-lehetosegek-georgia-turisztikai-es-boraszati-szektoraban/

 

A gasztronómia magasabb szintre pozicionálása Baranya megyében

Május első hetében tizenöt Baranya megyei vendéglátós szakember és vállalkozó tett tanulmányi látogatást Olaszországban a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében. A tanulmányúton a résztvevők az olaszországi Friuli-Venezia-Giulia tartományára jellemző kitűnő alapanyagokkal és új, innovatív technikákkal ismerkedtek meg. A tematikus gasztronómiai programokat végigkísérte a fenntarthatóság szemlélete is, mely tudatos gondolkodással teljes mértékben beépíthető egy-egy gasztronómiai, turisztikai vállalkozás tevékenységébe.

A tanulmányúton az alábbi cégek, szervezetek, intézmények vettek részt:

https://stage3.pbkik.hu/2022/06/01/egyeb/olaszorszagi-tanulmanyuton-a-baranyai-vendeglatas-szakemberei/

 

Turizmusfejlesztés a kulturális- és kreatíviparon keresztül

A május végén lezajlott Cult-CreaTE záró konferencián, melyre a vezető partner szervezésében került sor Lettországban a résztvevő országok döntéshozói részvételével, többek között arról is szó esett, hogy a következőkben milyen fejlesztések valósulhatnak meg a résztvevői régiókban (Kreatív HUB kialakítása, pop-up kezdeményezések, designtérkép, közösségi terek kialakítása és felújítása helyi kreatívipari cégek bevonásával stb.), és a döntéshozók milyen szakpolitikai eszközökön keresztül tudják ezeket megvalósítani.

A tanulmányúton az alábbi cégek, szervezetek, intézmények vettek részt:

https://issuu.com/pbkik/docs/ddgazd_22_05/16